St. Peter´s Faboulus - o nás

Sme rodinné vinárstvo s trojgeneračnou tradíciou, na ktorú sme patrične hrdí. Naše vína robíme tak, ako nás to učili ešte starí rodičia, ktorí sa remeslu začali venovať už v roku 1960, kedy  vysadili naše najstaršie vinohrady. Tak ako aj oni, hrozno pestujeme v súlade s prírodou. Vinič udržiavame vo výbornej kondícii hnojením a poctivou prácou, ktorú si neuľahčujeme použitím tvrdej chémie. Uprednostňujeme kvalitu úrody pred jej kvantitou. Víno vyrábame empiricky, pričom umom vinára dávame nášmu vínu dušu. Vďaka tomu je jeho charakter úprimný a nie umelý. 

Úvod:

SINCE 1950

Na naše rodinné vinárstvo s tradíciou štyroch generácií sme patrične hrdí.  Vína dorábame  tak, ako nás to učili ešte starí rodičia, klasickým spôsobom, ktorí sa vinárstvu začali venovať už v päťdesiatich rokoch minulého storočia. Vtedy  vysadili naše najstaršie vinohrady. Tak ako aj oni, hrozno pestujeme v súlade s prírodou. Vinič udržiavame vo výbornej kondícii  poctivou prácou bez použitia komerčných hnojív a toxickej  chemickej ochrany. Uprednostňujeme kvalitu úrody pred jej kvantitou. Od roku  1996 sa venujeme pestovaniu hrozna, spracovaniu vlastnej úrody a výrobe vína profesionálne ako malé vinárstvo. Korunou  našej práce a nadšenia udržať tradíciu vinohradníctva a vinárstva  sú skvelé ľahké vína  v ktorých sú skryté um, srdce a duša.

 

O nás

Rodinné vinohradníctvo ENVIN St. Peter´s Fabulous  sa rozprestiera  v katastri obce Svätý Peter v Hurbanovskom rajóne  Južnoslovenského vinohradníckeho  regiónu.

Viete, že o víne sa rozhoduje už vo viniciach?

Reliéf piesočnatých  kopcov s ílovitým podložím na ploche 4 hektárov, ako aj najväčší počet slnečných dní  dáva našim vínam jedinečnú chuť, prirodzenú vôňu a iskru hroznového moku.

Tieto prírodné podmienky pre vinič doprajú vínu  ľahkosť a sviežosť.

 Ale je to  predovšetkým práca tímu rodiny vinohradníka a vinára Ing. Jaroslava Fabulu, ktorej výsledkom je „Fabulózne“  víno  pre  potešenie všetkých zmyslov.

Naše najstaršie vinohrady Rizlingu vlašského  boli sadené po roku  1950 ešte starými rodičmi, ktorí nás zasväcovali do tajov vinohradníckej a vinárskej práce.

Z červených odrôd bola v roku 1984 vysadená Frankovka modrá a v roku 2010 ako mladšie vinice Dunaj. V tomto roku sme vysadili aj odrodu Hossa  čo je kríženec odrôd Sauvignon a Irsai Oliver. O päť rokov neskôr, v  roku 2015, bol vysadený  Rizling rýnsky a Sauvignon .

Najmladším prírastkom v našich vinohradoch je výsadba z roku 2018 a to Pálava, Rizling vlašský a Alibernet.  

S vínami z našej pivnice sa pravidelne  zúčastňujeme lokálnych degustácií nielen v obci ale aj v iných regiónoch a taktiež, už tradične, sme účastní na medzinárodnej súťaži „Festival Rizlingu vlašského“ vo Svätom Petre. Na vinárskych degustáciách a súťažiach sme získali niekoľko významných  ocenení a medailí.